ABA LIGA: FMP propustio šanse, Mega bolja u penal završnici

ABA liga se nastavila mečevima drugog kola.

Danas je u matine terminu od 12 sati,

Od starta su gosti iz Železnika nametnuli ritam. Do kraja prve deonice, imali su +7 (24:17).

Tokom drugog perioda, FMP je imao maksimalnih +11 (30:19). Domaćin uspeo da drži kakav takav priključak.

Posle 20 minuta igre, gosti su vodili 45:38. Marković 12 i Kondić po 11 kod Mege. Stojanović 12 i Kuzmić 10 koševa u timu FMP-a.

Gosti su nastavili treću četvrtinu u dobrom napadačkom ritmu da bi bilo 54:44 u korist FMP-a. Ubrzo se to promenilo pa je Mega prišla na – 3 (58:55). Nalet su gosti odbili i pred poslednju četvrtinu imali +5 (62:57)

Tokom poslednje deonice, meč je bio egal. Kada je FMP od 68:68 se odlepio na +5. Mega odgovorila serijom 8:0 za vođstvo 76:74. Kondić za prednost 78:76 dok je na drugoj strani Vojislav Stojanović promašajima odmagao saigračima. Nadovezao se na to Tasić. U reviji promašaja tokom poslednjeg minuta, da bi sa bacanja bio polovičan Milijašević za 79:76 Mege. Pa se ušlo u penal završnicu.

Rebec pogodio za -1 79:78. Na drugoj strani je oba puta bio siguran Petrović. FMP opet prišao na poen zaostatka. Seckanje igre se nastavilo, a Milijašević pogodio za 83:80. Što je bio konačan rezultat.

Najbolji kod pobednika bio je Kosta Kondić sa 20 poena uz koš manje Filipa Jovića. U ekipi FMP-a, 21 poen je ubaco Stojanović.

Mega u sledećem kolu gostuje Dubaiju. FMP dočekuje Borac.

HARI KEJN NEVIDLJIV: Remi koji će hteti da zaboravi

Hari Kejn nije uspeo da se upiše u strelce protiv Bajer Leverkuzena. Bajern je protiv Farmaceuta odigrao 1:1. Golom Pavlovića...