EVROLIGA: Monako siguran protiv Armanija, Panter solidan u porazu Barselone

Evroliga je počela sa novom sezonom večerašnjim mečevima prvog kola.

Šampion Evrope Panatinaikos je savladao Albu 87:77.

U dva meča koja su počela oko 21 čas, Monako je slavio protiv Armanija 93:80. Žalgiris iznenadio Barselonu 74:67.

Tim iz Kneževine, imao je odlično prvo poluvreme. Vodili su sa +21 i sveli rivala na 26 poena.

Armani se napadački trgao u drugom delu, ali nedovoljno za preokret. Poslednja četvrtina je bila obostrano efikasna a Italijani je dobili 31:27 bez rezultatskog značaja.

Pobednika je predvodili su Dialo sa 20 i Okobo sa 14 poena . U timu iz Milana Bruks je imao 16 poena a Ledej i Dimitrijević po 11.

I Žalgiris je kao Monako, imao pred svojim navijačima odlično prvo poluvreme. Ubacili rivalu 43 poena za 20 minuta igre.

Barsa se probudila u trećoj četvrtini koju je rešila u svoju korist (17:7). To kasnije nije bilo u četvrtoj dovoljno za potpuni preokret.

Fransisko sa 19 i Brazdeikis sa 17 poena bili su najbolji kod pobednika. Barselonu je predvodio Laprovitola sa 12 koševa uz po 11 Pantera i Parkera.

NADOKNADILI DVOCIFREN MINUS: Zvezda u Parizu do velikog jubileja! (FOTO)

Crvena zvezda Meridianbet počela je trijumfom novu sezonu Evrolige. Tim Janisa Sferopulosa, slavio je protiv novajlije Pariza 80:77 kao gost. Iako...