TOPOLČANI U KAZAHSTANU: TSC će sanjati prečke, Astana kaznila promašaje

FK TSC počeo je večeras takmičenje u Ligi konferencija.

Izgubili su duel protiv Astane na gostovanju u kazahstanskom Almatiju sa 1:0.

Kazahstanski tim, poveo je na isteku 15. minuta meča. Kažuholovas je postigao vodeći pogodak. Nakon što je posle kornera, dobio loptu na drugu stativu.

Odmah je TSC mogao da uzvrati. Niko u 19 minutu nije pokupio ubacivanje Jovanovića. Kasnije Veljko Ilić brani jedan šut, a Kamara iz drugog puta promašuje. U 29. minutu je gost iz Srbije imao najbolju šansu. Miloš Pantović je pogodio prečku.

Do poluvremena, ostalo je 1:0 za domaćine. Iako je Đakovac posle Pantovića takođe pogodio prečku. Treću prečku za TSC, pogodio je Ćirković u 47. minutu.

Astana je postigla gol pri kraju meča, a taj pogodak Kamare je poništen zbog ofsajda.

Tim Jovana Damnjanovića u narednoj rundi ovog takmičenja za tri nedelje dočekuje poljsku Legiju iz Varšave.