ATP ŠANGAJ: Alkaras u četvrtfinalu

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u četvrtfinale turnria u Šangaju posle pobede nad Gaelom Monfisom u dva seta (6:4, 7:5).

Alkarasu je ovo bila 12. uzastopna pobeda i kako je sam rekao nakon pobeda oseća se sjajno i igra najbolji tenis u poslednjih mesec dana.

-Pokušao sam da ostanem miran sve vreme i da kontrolišem emocije što mi je uvećalo šanse da pobedim. Imao sam u drugom setu nekoliko šansi za brejk, tada nisam uspeo da ih iskoristim, ali sam ostao miran. Znao sam da će biti još prilika, gledao sam da ostanem što mirniji… Tokom čitavog meseca igram najbolji tenis, osećam loptu jako dobro, mnogo bolje nego što je to bio slučaj na američkoj turneji i srećan sam kako igram i srećan sam zbog pobede, jasan je sjajni teniser.

Alkaras će se u borbi za polufinale sastati sa pobednikom duela Pol – Mahač.

USKORO GOSTUJE ZVEZDI: Barselona uspela da registruje novog igrača za Ligu šampiona

Barselona ima dosta muka sa povredama ove sezone, a verovatno je anjveći problem što golman Ter Štegen neće braniti...