GRANITNA ODBRANA CRVENO-BELIH: Hauard u Beogradu prvi put ovo doživeo za 74. EL meča!

Markus Hauard, košarkaš Baskonje nije imao svoje veče u drugom kolu Evrolige na gostovanju Crvenoj zvezdi Meridianbet.

Domaćin je upisao drugu pobedu u dva kola i slavio pred Delijama sa 78:71.

Ono što je veoma zanimljivo jeste podatak koji je večeras jedan od najboljih trojkaša Evrolige uspeo da dostigne. Naime, Hauard je prvi pokušaj za tri protiv Zvezde imao tek u 27. minutu utakmice, odnosno na 3:34 do kraja treće četvrtine.

Iako uzima u proseku 9 pokušaja za tri, ovo mu se dogodilo tek na 74. utakmici u Evroligi. A na njemu je primarni čuvar bio Ognjen Dobrić većim delom meča, uz pomoć saigrača. On je pogodio večeras samo jednu trojku od pet šuteva i imao na kraju sedam poena.

Zvezda naredni meč Evrolige igra protiv Fenerbahčea na gostovanju. Baskonju naredne nedelje čeka španski duel gde su domaćini Realu.

SFEROPULOS NAKON BASKONJE: Želimo da ovo bude naša tvrđava

Janis Sferopulos, trener košarkaša Crvene zvezde Meridianbet, izneo je utiske nakon drugog trijumfa u dva kola Evrolige. Crveno-beli su prvi...