ŠVAJCARSKA GOSTUJE ORLOVIMA: Aktuelni trener Partizana učestvovao u poslednjem trijumfu

Švajcarska fudbalska reprezentacija gostuje sutra Srbiji u oktobarskom ciklusu Lige nacija.

Orlovi nakon dva kola imaju bod i poraz u grupi A4. Švajcarci imaju do sada dva poraza i gol razliku 1:6.

Međutim, naš su stari dužnik. Obzirom na trijumfe na dva poslednja SP u Rusiji (2:1) i Kataru 3:2. Poslednju pobedu, naš tim je ostvario protiv ovog rivala 1. septembra 2001. u kvalifikacijama za SP u Japanu i Južnoj Koreji kao SR Jugoslavija.

Na gostovanju je Švajcarska povela golom Hakana Jakina, brata aktuelnog selektora Švajcaraca Murata. Da bi izjednačio aktuelni trener Partizana Savo Milošević. Pobedu potom doneo još jedan bivši igrač crno-belih Mladen Krstajić u 72. minutu.

Na tom duelu je Ljubinko Drulović asistirao za pobedonosni gol. Koji je imao poruku pred duel dva tima.

Pametno i disciplinovano od prvog minuta. Ne smemo da se obaziremo na vanfudbalske stvari, tri boda iz ove utakmice vrede isto kao i protiv svakog drugog rivala. Verujem u selektora Stojkovića i njegove momke, imaju dovoljno kvaliteta i znanja da nas obraduju novom pobedom i da naprave lepu uvertiru za gostovanje u Kordobi. Ukoliko budu kompaktni i složni kao protiv Španije u septembru, ne strahujem za rezultat, rekao je on, koji sada predvodi selekciju do 21. godine.

Srbija protiv Sajdžija igra sutra od 20:45 u Leskovcu. Tri dana kasnije, Orlovi gostuju Španiji.

STIGLI U ZENICU: Nemačka gostuje BiH, isplivao zanimljiv snimak (VIDEO)

Nemačka fudbalska selekcija večeras je gost u grupi A3 Lige nacija timu BiH. Bosanci imaju bod protiv Mađarske i do...