EVROLIGA: Baskonja lako protiv Albe, novi poraz Armanija!

Evroliga je nastavljena i ove večeri duelima petog kola.

Osim duela Real-Zvezda, koji se igrao od 20:45, petnaest minuta ranije su počela dva meča.

Baskonja je bila bolja od Albe 80:57.

Baskijci su posle prvog dela imali +13. U trećoj četvrtini je Alba pokušavala da smanji razliku. Pojačala je Baskonja u trećoj četvrtini i otišla na više od 20 poena prednosti. Do kraja to rutinski održala. Blistao je Markus Hauard sa 26 poena uz 11 Luvavua. Ekipu Albe, predvodio je Martin Hermanson sa 16 poena.

Košarkaši Efesa, pobedili su na gostovanju Armani sa 96:84 , ali ostali bez Šejna Larkina.

Efes je odigrao ubedljivo prvo poluvreme. Koje je dobio sa +21 (46:25) protiv napadački neprepoznatljivog Armanija.

A sa dobrim ritmom nastavio kroz treću četvrtinu. Međutim, Armani je uspeo tu da se trgne i priđe na jednocifren minus dobivši je 34:20.

Efes je ponovo zaigrao na nivou i lako dobio utakmicu u poslednjoj četvrtini. Predvodio ih je u pobedi Ilajdža Brajant sa 19 poena uz 17 koševa Darijusa Tompsona. Milanu nije bilo dovoljno ni 29 poena Nikole Mirotića, koga je pratio Zek Ledej sa 16 koševa.

POSLE PORAZA: Jago se družio sa kandidatom za zlatnu loptu (VIDEO)

Jago Dos Santos i ekipa Crvene zvezde Meridianbet poraženi su od Real Madrida 95:72 u petom kolu Evrolige. Bez Džoela...