Kecmanović poražen od nove nade svetskog tenisa

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u osmini finala ATP turnira u Beču.

Od njega je bolji bio 19-godišnji Čeh Jakub Menšik, trenutno 51. igrač sveta koji mnogo obećava, sa 2:0, po setovima 6:3 i 7:6 (9:7).

Ključan je u prvom setu bio brejk Čeha za 5:3, nakon čega je lako svojim servisom završio set. Prethodno je Kecmanović već u prvom gemu propustio brejk priliku, a potom u šestom spasao dve.

U drugom setu se Srbin već u prvom gemu susreo sa brejk loptama protivnika, ali je sačuvao servis. Isto su činila obojica sve do tajbrejka, iako je bilo nekoliko brejk šansi sa obe strane.

U veoma neizvesnom tajbrejku Kecmanović je u završnici uspeo da vrati prvi mini-brejk, ali ne i drugi, koji se dogodio u pretposlednjem poenu.

Menšik će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom meča između drugog nosioca Aleksa De Minora i Flavija Kobolija.