Nikola Jokić je imao istorijsko veče u pobedi Denvera protiv Finiksa pošto je imao učinak 31 poen, 22 skoka i 21 asistenciju.
Posle meča Majk Meloun je samo ponovio ono što priča od starta – da je Jokić najbolji igrač lige.
– Nikola Jokić je jedan neponovljivi. Prvi je uspeo u istoriji da ima ovakve brojke. Ne mogu ni da opišem to, pa vas molim, nemojte da me pitate za to. Neverovatan je. Kada si jedini takav igrač u istoriji NBA lige… Dosta je dobrih igrača bilo u NBA, ali je Nikola Jokić ipak klasa iznad svih njih zajedno, poručio je Meloun i dodao:
– Nisam imao ideju uopšte da je imao takve brojke i da je prvi imao 30-20-20. Sada je rekao Raselu Vestbruku u svlačionici: Šta? A ti to nisi uradio? Videli ste i sami koliko je zapravo uticao na igru skokovima, asistencijama… Nisam dao nikome od svojih igrača dao lanac za najboljeg defanzivca u svlačionici, jer smo ipak primili čak 141 poen, ali bi taj lanac sigurno otišao njemu. Ono kako protivnik mora da igra je zasluga Jokića. Kažu neki da ne zna da se brani, a to uopšte nije tačno. Strašan je defanzivac. Jako smo srećni što ga imamo u timu, zaključio je Meloun.
"The first time in NBA history a 30-20-20 game."
— NBA (@NBA) March 8, 2025
Coach Michael Malone gives Nikola Jokić the game ball following his HISTORIC night. 🃏
📽️ – @nuggets pic.twitter.com/3H6qQ8w8kA