Poljski napadač Kšištof Pjontek svojevremeno je bio u pregovorima sa madridskim Realom, ali je na kraju ipak odabran srpski napadač Luka Jović.
Pjontek je to otkrio za medije u svojoj zemlji.
– Sada smem da otkrijem detalje. Situacija je bila da je Real Madrid birao između mene i Luke Jovića. Znao sam od ranije da su me Realovi skauti gledali u Milanu i prikupljali informacije. Imao sam sastanak sa direktorima Leonardom i Maldinijem, koji su bili ljuti jer su moji agenti razgovarali sa Realom i pokušali da naprave priču. Smatrali su to nepristojnim sa moje strane jer već igram za veliki klub. Branio sam se rečima da jedino znam za interesovanje i da ja lično nisam pričao ni sa kim. Znao sam da su šanse 50/50, otkrio je poljski napadač.
Pjontekova karijera je ubrzo, kao i Jovićeva, krenula silaznom putanjom, pa je nedugo zatim prodat Herti, nakon čega je igrao i za Torino i Fiorentinu, dok je sada u turskom Bašakšehiru.
Jović je karijeru oživeo upravo u Milanu prošle sezone, ali ne zadugo, pošto ove nije u prvom planu.