Duško Savanović smatra da Kevin Panter nije iskazao nepoštovanje prema Partizanu, štaviše.
Košarkaši Partizana nalaze se u silaznoj putanji, čemu je doprineo i poraz od Barselone u Evroligi.
Najzaslužniji za ovaj neuspeh crno-belih bio je dojučerašnji njihov kapiten Kevin Panter, koji je sasuo 25 poena, a koje je proslavljao sa velikim oduševljenjem.
Ovo je povredilo brojne navijače Partizana, a tim povodom se u svom podkastu oglasio bivši reprezentativac Srbije Duško Savanović.
– Zanimljivi su mi ti strastveni zaključci publike. Možda neki igrač bude motivisaniji, ali to su profesionalci. Ja sam u mlađim kategorijama svedočio kada je jedan trener imao primedbu na to što je druga ekipa dobila 60 ili 70 razlike. Odgovor je bio kako to nije ubijanje ekipe, već pokazivanje poštovanja jer je odigrao svih 40 minuta na visokom nivou, rekao je Savanović, pa direktno prokomentarisao Panterov slučaj:
– Ja smatram da je Panter pokazao veliko poštovanje prema Partizanu, dao je svoje najbolje izdanje i pokazao da mu je to bila bitna utakmica. Partizan je njemu prekretnica u karijeri, danas ne bi bio u Barseloni da nije bio u Partizanu. Željko Obradović je dao dobar odgovor na kraju, smatra Savanović.