Liverpul slavio na Enfildu uz “kovačke” muke, Čelsi se udaljava od Lige šampiona (VIDEO)

Završene su još tri utakmice 32. kola Premijer lige, a pobede su zabeležili Liverpul i Vulverhempton.

Liverpul je na Enfildu bio bolji od Vest Hema sa 2-1.

Na poluvremenu su Redsi vodili sa 1-0 zahvaljujući golu Luisa Dijaza u 18. minutu. Međutim, Endrju Robertson je u 86. minutu stavio lidera na muke pošto je postigao autogol. Ipak, samo tri minuta kasnije, utakmicu je rešio Virdžil Van Dajk.

Iako je slavio uz muke, Liverpul je odradio glavno i suvereno čuva lidersku poziciju sa 76 bodova, čak 13 više od drugoplasiranog Arsenala. Sa druge strane, Čekićari su tek na 17. mestu, jednom ispred zone ispadanja, ali su sa 35 bodova poprilično sigurni, jer Ipsvič ima 14 manje.

Važnu pobedu na domaćem terenu zabeležio je i Vulverhempton, pošto je savladao Totenhem sa 4-2.

Vulfsi su na poluvremenu vodili sa 2-0, nakon što je Ait Nouri pogodio već u 2. minutu, te autogola Spensa u 38.

Razliku od dva gola su održali i na kraju, ali nakon prave goleade u drugom delu. Mladi Matis Tel prepolovio je zaostatak Pevaca u 59. minutu, ali je samo pet minuta kasnije Larsen ponovo povisio na 2 gola prednosti.

Kakvu-takvu nadu gostima dao je Rišarlison pogotkom u 85. minutu, ali je ekspresno na drugoj strani uzvratio Čunja, postavivši konačan rezultat.

Vulverhempton je ovom pobedom prišao današnjem rivalu na samo 2 boda zaostatka, a zauzimaju 15. i 16. pozicije na tabeli Premijer lige.

Navijači Čelsija su konačno dočekali solidnu sezonu svog kluba, u kojoj se Plavci bore za plasman u Ligu šampiona, ali se od iste u poslednje vreme udaljavaju.

Danas su na Stamford Bridžu remizirali sa Ipsvičem, koji je pred ispadanjem, pošto je meč završen rezultatom 2-2.

Ovo je drugi uzastopni remi Čelsija, nakon Brentforda u prošlom kolu, a ne tako davno poraženi su i u gradskom derbiju od Arsenala.

Bio je Čelsi u veoma neprijatnoj situaciji na poluvremenu, pošto je gubio od autsajdera na svom terenu sa 2-0, posle golova Hulija Encisa u 19. i Benjamina Džonsona u 31. minutu.

Ipak, pomogao je Plavcima Aksel Tuanzebe autogolom čim je počelo drugo poluvreme, da bi izjednačenje doneo Džejdon Sančo u 79. minutu.

Čelsi je sada na petoj poziciji tabele sa 54 boda, pošto ih je prestigao Mančester Siti, dok je Ipsvič tek na 18. poziciji i najverovatnije će ispasti u Čempionšip.

Najnovije vesti

Sferopulos locirao razloge poraza od Partizana i otkrio zašto nisu igrali Lazić i Dobrić

Crvena zvezda je, nakon ispadanja iz Evrolige, poražena i u Večitom derbiju ABA lige od Partizana. Utiske nakon poraza...

POVEZANE OBJAVE