Još dve olimpijske vize za Srbiju!

Srbija je trećeg dana takmičenja na Svetskom prvenstvu u kajaku obezbedila dve vize za Olimpijske igre.

Ženski četverac osvojio je šesto mesto u A finalu trke na 500 metara. Devojke su do A finala stigle osvajanjem trećeg mesta u prvoj polufinalnoj grupi koje su izveslale u vremenu 1:32,496. Izvesno je bilo kada je bio poznat sastav A finala da su naše četiri dame overile vizu za Pariz, pa su mogle rasterećeno da uđu u borbu za što bolji plasman.

Zlato je osvojila posad Novog Zelanda (1:30,606), srebro je pripalo Poljakinjama 1:31,320 a bronza posadi Španije (1:31,955).

Muški četverac u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Stefan Vrdoljak i Vladimir Torubarov imao je sve preduslove da se u Duizburgu bori za medalju, ali je u finalu zauzeo tek osmo mesto.

Momci su do A finala stigli pobedom u prvoj polufinalnoj grupi sa vremenom 1:20,033 u trci koja je veslana dva i po sata ranije.

U A finalu je bilo dovoljno da se nađu ispred jedne evropske posade. To se i desilo. Poljska kao deveta posada u A finalu, neće videte Pariz.

Zlato je pripalo Nemcima (1:19,183), srebro Mađarima (1:19,570) a bronza Ukrajini (1:19,631).

SERIJA A: Parma ponovo poražena nakon crvenog kartona i preokreta, slavio i Lacio (VIDEO)

Danas su odigrane poslednje dve utakmice 4. kola Serije A, a pobede su upisali Udineze i Lacio. Udineze je nakon...