EURO 2024: Ronaldov rekord, raspucani Portugalci u 1/8 finala! (VIDEO)

Fudbaleri Portugala savladali su Tursku sa 3:0 u drugom kolu F grupe Evropskog prvenstva. Sigurnom igrom obezbedili su prolaz u nokaut fazu.

Turci su već u 6. minutu mogli do prednosti. Nakon ubacivanja Artukolu nije dobro zahvatio loptu pred golom Porgtugalaca.

Portugal je od tad preuzeo inicijativu što im se isplatilo u 22. minutu. Vodeći gol postigao je fudbaler Mančester Sitija Bernardo Silva. Tim Roberta Martineza duplirao je prednost u 29. minutu. Bio je to autogol Akajdina na veoma komičan način u pokušaju da vrati loptu golmanu.

Turska je ponovo preko raspoloženog Artukolua pokušala, ali su na poluvremenu imali dva gola zaostatka.

Portugalci su sa goleadom nastavili i u drugom poluvremenu. Na 3:0 povisio je Bruno Fernandeš u 56. minutu. Kristijano Ronaldo je iskoristio nespretnost odbrane Turske i potom na tacni uposlio saigrača. Postao je tako rekorder po broju asistencija na šampionatima Starog kontinenta.

Do kraja duela, rezultat se nije menjao.

Portugalci u poslednjem kolu igraju sa Gruzijom a Turska sa Češkom. Ranije danas, Gruzija i Češka su igrali 1:1.

Standings provided by Sofascore

CRVENA ZVEZDA – BENFIKA, SASTAVI: Pojačanja od starta u ofanzivi, defanziva sa proverenim snagama

Fudbaleri Crvene zvezde od 18.45 na Marakani dočekuju portugalsku Benfiku, na premijeri u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona, koja se...