OI: Francuzi bez milosti za SAD na oduševljenje punog Velodroma, ostali evropski predstavnici bez pobede (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Francuske savladala je SAD sa ubedljivih 3-0 na punom stadionu Velodrom u Marselju, na startu Olimpijskih igara.

Dugo su Amerikanci odolevali, sve do 61. minuta, kada je kapiten Aleksander Lakazet postigao gol iz daljine za 1-0.

Samo osam minuta kasnije na sličan način je pogodio i Mikel Olise, novi igrač Bajerna, i tako duplirao prednost.

Konačnih 3-0 postavio je defanzivac Sevilje Loik Bade u 85. minutu pogotkom glavom.

Prethodno je u istoj grupi A Novi Zeland sa 2-1 savladao Gvineju.

Ostale evropske reprezentacije nisu bile tako uspešne, izuzev Španije koja je najranije izašla na teren.

Ukrajina je poražena od Iraka sa 2-1, u sklopu grupe B prve faze Igara.

Da sve bude gore, Valentin Robčinjski, igrač kijevskog Dinama, koji je u prvoj utakmici dvomeča sa Partizanom ubeldjivo slavio, u 53. minutu doneo je prednost Ukrajincima, ali je usledio preokret.

Već četiri minuta kasnije Ajmen Husein je poravnao rezultat, da bi Ali Jasim u 75. minutu postavio konačan rezultat i odneo pobedu.

Prethodno je Maroko na veoma neuobičajen način došao do pobede protiv Argentine u ovoj grupi.

Do pobede nije stigao ni Izrael, koji je u grupi D remizirao sa Malijem, pošto je duel završen rezultatom 1-1.

Hamidu Dijalo je Izraelcima u 57. minutu autogolom doneo prednost, ali je samo šest minuta kasnije rezultat poravnao Čejkna Dumbija.

U drugoj utakmici ove grupe Japan je savladao Paragvaj sa ubedljivih 5-0, pošto je najvećim delom utakmice imao igrača više.

Iliev promovisan u Humskoj: Bljuvao bih vatru, sportski sektor razjedinjen i to odmah menjam!

Fudbalski klub Partizan ima novog-starog sportskog direktora. U Humskoj je održana promocija Ivice Ileva koji je preuzeo funkciju i...