Real osvojio prvi trofej, Mbape “otvorio račun” (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida osvojili su prvi trofej u sezoni. “Kraljevski klub” je savladao Atalantu u Superkupu Evrope 2:0 i tako su stigli do 6. trofeja u ovom takmičenju.

Do 57. minuta možemo slobodno reći da je Atalanta bila daleko bolji rival. Slično kao i Borusija Dortmund u finalu Lige šampiona, italijanski tim je imao bolje šanse i delovalo je da kontrolišu utakmicu.

U prvom poluvremenu su pogodili prečku, da bi u drugom šut Pašalića sjajno odbranio Kurtoa.

A onda je Real pokazao individualnu snagu koja će sigurno lomiti protivnike naredne sezone. Vinisijus Žunior je sjajno probio po levoj strani u 57. minutu i pronašao Valverdea samog ispred gola i Real je poveo.

Od tog trenutka Madriđani su stisli sa svih strana i ubrzo su postigli još jedan gol. Strelac je bio novi superstar najvećeg kluba na svetu Kilijan Mbape i meč je bio rešen.