SERIJA A: Fiorentina dobila mini-derbi, slavila i Bolonja (VIDEO)

Danas su završene dve utakmice 5. kola italijanske Serije A, a pobede su slavili Fiorentina i Bolonja.

Domaćin je u Firenci savladao Lacio u mini-derbiju sa 2-1 nakon preoreta.

Nebeskoplavi su na poluvremenu vodili sa 1-0 zahvaljujući golu Marija Gila u 41. minutu, ali je u drugom delu u heroja na Artemio Frankiju izrastao Albert Gudmudson, koji je golovima u 49. i 90. minutu doneo veliko slavlje.

Ova pobeda će veoma prijati Fiorentini, pošto sada ima samo 6 bodova iz pet kola, dok Lacijali imaju jedan više.

Do pobede nije lako stigla ni Bolonja, učesnik ovogodišnje Lige šmapiona. Na kraju su ipak slavili na gostovanju Monci sa 2-1.

Urbanski je doveo do prednosti goste u 24. minutu, ali je Milan Đurić poravnao rezultat u završnici poluvremena. Odlučujući gol postigao je Santijago Kastro u 80. minutu.

Bolonji nije tako odbro krenula nova sezona i sada imaju 6 bodova iz pet kola, dok je Monca ostala na samo tri.

MILOJEVIĆ VEOMA ZAGONETAN PRED DERBI: Još uvek neizvestan nastup veoma važnog igrača

Fudbaleri Crvene zvezde sutra od 19 časova gostuju Partizanu u prvom ovosezonskom Večitom derbiju. Utakmica dolazi u nezgodnom trenutku,...