LIGA EVROPE: Ajaks silan u Amsterdamu, Roma bez pobede, Lazetić ne zna protiv Brage! (VIDEO)

Fudbalska Liga Evrope kompletirala je prvo kolo duelima od 21 čas.

Osim dva igrana ranije od 18:45, sada ih je bilo sedam na programu.

Ajaks je bio ubedljiv protiv Bešiktaša sa 4:0.

Kian Fic Džim, doveo je Kopljanike do prednosti u 31. minutu. Što je dovoljno za prednost nakon prvih 45. minuta.

U roku od četiri minuta, Ajaks je u drugom delu poveo sa 3:0. Prvo Gots u 51-om, a onda i Tejlor u 55. minutu duela. Godts je postigao drugi gol za 4:0 što je bio konačan ishod meča.

Roma hrvatskog trenera Ivana Jurića, igrala je 1:1 sa Atletik Bilbaom.

Rimljani su načeli Baskijce u 32. minutu pogotkom Dovbika. Tim skorom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme je bilo izjednačeno. A u 89. minutu Aitor Paredes je poravnao na 1:1. I postavio konačan rezultat.

Ono što Žarku Lazetiću nije uspelo sa TSC-om, nije ni sa Makabijem iz Tel Aviva. Braga je večeras slavila sa 2:1 nakon preokreta.

Makabi je poveo u čuvenom Kamenolomu iz penala. Siguran sa bele tačke, bio je Davida u 30. minutu meča. Tim penalom su vodili na poluvremenu izabranici Žarka Lazetića.

Na novi gol se čekalo do završnice. Kada je Bruma izjednačio na 1:1 a onda u nadoknadi sa penala doneo pobedu i potpuni preokret Portugalcima. Nakon što je VAR potvrdio odluku na terenu.

Liga Evrope se nastavlja 3. oktobra, duelima drugog kola.