JANIK PREOKRENUO: Siner prošao test Argentinca

Janik Siner, prvi teniser sveta plasirao se u osminu finala mastersa u Šangaju.

Savladao je Tomasa Martina Ečeverija sa 2:1. Po setovima 6:7 (3), 6:4, 6:2

Prvi set je bio veoma neizvestan. Retko su rivali davali brejk šanse jedan drugom. Imali su Argentinac i Italijan prilike koje nisu koristili. Siner u kasnijoj fazi seta dve prilike da povede, koje je Ečeveri anulirao. I uveo prvi deo igre u taj brejk.

Gde je nastavio u dobrom ritmu protiv broja 1. i poveo sa tri poena viška. Ta prednost, bila je Ečeveriju dovoljna da osvoji prvi set i povede 1:0.

Siner je prvi napravio brejk u drugom setu, ali ga je odmah u narednom gemu izgubio. Argentinac izjednačio na 3:3. Italijan je napravio onda treći brejk za redom, a sada potvrđuje stečeno i vodi 5:3. Potom i izjednačuje na 1:1.

Potom je prvi napravio Siner brejk u odlučujućem setu i poveo je sa 3:1. Još jednim oduzetim servisom potpuno slomio otpor rivala za trijumf.

Rival u osmini finala biće mu Roberto Karbaljes Baena ili Ben Šelton.

VLAHOVIĆ PRUŽIO PODRŠKU: Srbin slavio gol, posvećen povređenom saigraču (VIDEO)

Dušan Vlahović fudbaler Juventusa, nastavio je sa serijom golova za tim iz Torina. Postigao je danas vodeći pogodak protiv Kaljarija....