EVROLIGA: Lojd uzalud blistao, bivši klub slavio

Monako je na otvaranju drugog kola Evrolige dočekao Makabi.

Slavili su domaćini 85:79 u duelu koji je bio kompetitivan od početka do kraja. Ovo im je drugi trijumf, posle Armanija.

Domaćin je bolje krenuo, da bi potom u prvoj četvrtini prednost preuzeo Makabi. Koji je u drugoj četvrtini stigao do +7 (30:23). Monako do poluvremena to smanjio na -5 (46:41) u korist gostiju.

U trećoj četvrtini se igrao egal, a poenterski je bolji bio Monako tokom prve polovine te deonice. Da bi je dobio 24:14 za +5 (65:60) pred poslednji period.

Makabi je uspeo da zadrži priključak i jurio je rezultat u četvrtoj četvrtini. Ali je Monako uspeo da izdrži napade i slavi.

Najbolji kod pobednika bili su Okobo i Džejms sa po 17 poena. U ekipi Makabija, doskorašnji igrač Monaka Džordan Lojd imao je 16 poena.

GRANITNA ODBRANA CRVENO-BELIH: Hauard u Beogradu prvi put ovo doživeo za 74. EL meča!

Markus Hauard, košarkaš Baskonje nije imao svoje veče u drugom kolu Evrolige na gostovanju Crvenoj zvezdi Meridianbet. Domaćin je upisao...