EL: “Kopanje” u Pireju pripalo Olimpijakosu

U jednoj od najmučnijih utakmica koju ćemo gledati ove sezone, zasigurno, Olimpijakos je pobedio Žalgiris 74:68.

Zašto mučno? Dovoljno će vam biti podatak da je utakmica trajala nešto manje od 140 minuta bez produžetaka.

Nije tako izgledalo posle 13 minuta utakmice kada je Olimpijakos vodio 23:6.

Ipak, od tog trenutka gosti su malo po malo stizali i na kraju stigli do minus 2 na 90 sekundi pre kraja. Tada Vezenkov pogađa dvojku uz faul, a posle promašenog slobodnog bacanja sudije sviraju faul na Papanikolauu koji je bio vrlo sporan i okojem će se pričati.

Najefikasniji kod Olimpijakosa, kojem je ovo prva pobeda ove sezone, bio je vezenkov sa 17 poena, dok je Furnije postigao 15. Filip Petrušev je za 11 minuta ubacio 8 poena.

Kod Žalgirisa Sirvidis 17 poena, Fransisko 13. Alen Smailagić za 11 minuta postigao je 7 poena.

Olimpijakos naredne nedelje u duplom kolu dočekuje Milano i gostuje Anadolu Efesu, dok Žalgiris ide na turneju po Italiji i igra sa Virtusom i Milanom.

EL: Armani iščupao pobedu, Pariz ponovo poklekao u samom finišu

Košarkaši Milana ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige pošto su kao domaćini savladali Pariz 79:74. Bio je to...