EL: Nadahnuto prvo poluvreme Partizanu donelo prvu pobedu u Evroligi!

Košarkaši Partizana došli su do prve pobede u novoj Evroligi pošto su na svom terenu savladali Bajern iz Minhena 86:78.

Od početka utakmice crno-beli su ušli vidno raspoloženi i napadački su igrali kako je svaki navijač Partizana sigurno poželeo. Već sredinom prve četvrtine je Partizan postigao 6 trojki i napravio je brzo dvocifrenu prednost.

Bajern je brzom igrom pokušavao da nametne svoj ritam, ali su crno-beli bili previše dobri i na veliki odmor se otišlo sa 49:32.

U trćrm periodu Bajern je bolje otvorio i vrlo brzo su stigli do 8 poena minusa. Partizan je ušao u nervozu, brzopleto su gubili lopte, dok sa druge strane Edvards ja sa dve trojke pokrenuo svoj tim. Čini se da je prelomni trnutak bio kada je Buker promašio čist zicer sredinom četvrtine, a sa druge strani Nikilina pogodio trojku i od tog trenutka Partizan je ponovo kontrolisao svaki segment utakmice i na odmor se otišlo sa 71:52.

Opet su crno-beli ušli slabo u četvrtu četvrtinu i Bajern je je sredinom četvrtine došao opet na minus 9 poena.

Obradović je tajm autom pokušao da zaustavi Bajern, ali su gosti igrali dobro u ritmu i nastavili su da spuštaju razliku i došli su i do 6 poena minusa posle trojke Edvardsa.

Partizan je poene tražio preko linije slobodnih bacanja i na sreću su bili precizni, a čini se da su meč prelomili kada je Ife lundberg postigao koš uz fal na nešto preko minut pre kraja kada je partizan došao do novih 9 poena razlike.

Pravili su greške u odbrani domaći u završnici ali srećom Bajern nije to i kaznio. Na kraju 86:78.

Posle ove pobede crno-belih imaju skor 1-2, koliko ima i Bajern.

Najefikasniji je bio Sterling sa 22 poena, Karlik Džouns sa 14, dok Tajrik Džouns i Nilikina su ubacili po 13.

LN: Španija prejaka, laka pobeda prvaka Evrope (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u 4. kolu Lige Nacija od Španije u Kordobi 2:0. Počelo je loše za Srbiju...